Σχολή αλεξιπτώτου πλαγιάς “No Borders”
Η σχολή NB δραστηριοποιείται κυρίως στη δυτική Ελλάδα αλλά μόνιμη έδρα της είναι το Αγρίνιο. Το βασικό της αντικείμενο είναι το αλεξίπτωτο πλαγιάς.
Διαθέτει προγράμματα προπόνησης για όλα τα επίπεδα πιλότων : αρχαρίων, μέσων, προχωρημένων αλλά και αγωνιστική πτήση, πτήση απόστασης(cross country), ακροβατικά και πτήση με ελεγχόμενες παραμορφώσεις της πτέρυγας (SIV).
Ο χώρος όπου στεγάζεται η σχολή διαθέτει υποδομή για θεωρητική εκμάθηση, εξομοιωτή πτήσης, πλήρες εξοπλισμός επισκευής (θόλος, σχοινάκια, ιμάντες) με επαγγελματικές μηχανές ραφής, πάγκους ελέγχου και συσκευασίας εφεδρικού και ολοκληρωμένη γκάμα αεραθλητικού εξοπλισμού.
![](https://europe-greece.com/el/wp-content/plugins/codespacing-progress-map/img/addition-sign.png)
![](https://europe-greece.com/el/wp-content/plugins/codespacing-progress-map/img/minus-sign.png)