Πρόγραμμα Καλυψώ
Πρόκειται για ένα πρόγραμμα εκπαιδευτικών διακοπών στην Κάλυμνο. Οργανώνεται φέτος για δεύτερη συνεχή χρονιά (Ιούλιο – Αύγουστο) και οι συμμετέχοντες έχουν τη δυνατότητα να συνδυάσουν τις διακοπές τους με μαθήματα ξένων γλωσσών (ελληνικά για ξένους, ιταλικά, αγγλικά, γερμανικά, σερβικά).
Το Πρόγραμμα Καλυψώ δημιουργήθηκε για όσους ο τουρισμός δεν είναι απλώς η «καρτ ποστάλ» ή ένα “οργανωμένο πακέτο”, αλλά ένα ταξίδι ανακάλυψης τόπων και ανθρώπων, γνώσεων και εμπειριών.
![](https://europe-greece.com/el/wp-content/plugins/codespacing-progress-map/img/addition-sign.png)
![](https://europe-greece.com/el/wp-content/plugins/codespacing-progress-map/img/minus-sign.png)